Pražský hrad

Praha - chrám svatého VítaNejvětším lákadlem celé Prahy je bezpochyby nádherný Pražský hrad, symbol českého státu a největší hradní komplex na světě, zapsaný na seznamu kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Tento rozsáhlý areál najdete v samém centru Prahy, na kopci nad údolím řeky Vltavy, která celou metropolí protéká.

Založení hradu se datuje do roku 880, kdy ho, s největší pravděpodobností, nechal vybudovat kníže Bořivoj. Celý hradní komplex tvoří několik paláců a církevní stavby. Díky tomu, že tyto budovy pocházejí z různých období, můžete obdivovat stavby různých architektonických slohů. Od vzniku Československého státu je Pražský hrad místem, kde sídlí prezidenti.

K nejvýznamnějším památkám, které můžete v komplexu Pražského hradu navštívit, patří Starý Královský palác s Vladislavským sálem, Bazilika a klášter sv. Jiří, Zlatá ulička lemovaná domky pocházejícími z 16. století a především Katedrála sv. Víta. Dalšími památkami jsou Obrazárna Pražského hradu, Prašná věž Mihulka, pevnostní věž Daliborka, kde si můžete prohlédnout expozici útrpného práva a Rožmberský palác. Pokud se budete chtít podívat také do reprezentačních prostor Pražského hradu, máte možnost bohužel jen jednou, někdy dvakrát do roka. Zpravidla to bývá první sobotu po 8. 5., tedy u příležitosti Dne osvobození od fašismu. Druhý termín je v říjnu, kdy se oslavuje vznik Československé republiky.

Po prohlídce historických památek se zajděte projít do zahrad, které Pražský hrad obklopují. Těch se zde nachází celkem 6. Tou nejvýznamnější je Královská zahrada, dále se tu nachází Dolní a Horní Jelení Příkop, Rajská zahrada, zahrada na Valech, zahrady pod jižním průčelím a v neposlední řadě též zahrada na Baště.

Vyberte si z nabídky zájezdů do Prahy!

U Pražského hradu si nenechte ujít střídání stráží. Nejkompletnější střídání probíhá vždy v pravé poledne, ale pokud to nestihnete, můžete se sem vrátit vždy v celou hodinu, kdy probíhá menší střídání stráže.

© Copyright 2018 | Praha | www.ceskapraha.cz
Provozuje: TravelBees.cz