Doprava a ubytování v Praze

Praha - Prague Inn HotelPraha je už řadu let nejnavštěvovanějším místem v České republice, proto také svým návštěvníků nabízí jak širokou škálu různých forem ubytování, tak především velmi dobrou dopravní dostupnost.

Ať už se chystáte na dovolenou do hlavního města ČR z kteréhokoliv koutu této země, či ze zahraničí, dostupnost by neměla být žádným problémem. Vydat se sem můžete jak po silnici, tak vlakem. Pokud sem míříte vlastním autem, připravte se raději na to, že budete mít problémy s nalezením vhodného parkovacího místa.

Díky své výhodné strategické poloze patří Praha mezi významné dopravní křižovatky v celé Evropě. Najdete zde významné mezinárodní letiště, které je, stejně jako největší nádraží v Praze, dobře propojeno s centrem města. Asi nejlepším způsobem, jak se můžete po Praze rychle pohybovat, je metro. Další možností je použít městské autobusy a tramvaje.

Jako každá metropole, nabízí i Praha svým návštěvníkům velmi širokou škálu ubytovacích zařízení. Nejvíce zastoupeny jsou hotely, a to jak malé hotýlky nabízející jen základní ubytovací služby, tak velmi luxusní hotely patřící pod některý světový hotelový řetězec. Ubytovat se tak můžete například v hotelu Hilton, Mandarin Oriental nebo Hotel Radisson. Tyto hotely jsou situovány především do centra města, čemuž odpovídá i cena.

Pokud vám tento druh ubytování nevyhovuje a nebo nemáte dostatek finančních prostředků a přesto se chcete ubytovat v centru města, můžete zamířit do některého menšího hotýlku. Jestli je i toto pro vás příliš nákladné, ubytujte se v některém místním hostelu. Právě tento druh ubytovacího zařízení totiž patří k těm levnějším. Pokud budete mít štěstí, seženete pokoj v hostelu už za 300Kč za noc. Většinou ale za noc zaplatíte v průměru 500 Kč. Pokud si jako ubytovací zařízení zvolíte penzion nabízející poměrně dobrou kvalitu ubytování, zaplatíte asi 1 000Kč na osobu za noc.

Vyhledejte si ubytování na Booking.com

© Copyright 2018 | Praha | www.ceskapraha.cz
Provozuje: TravelBees.cz